Прочитане-2014
Від початку 2014 року я вів список прочитаних книжок. До кінця року ше цілих 12 днів, але я вже не буду нічого читати, сесія, і всяке таке :). Тому можна вже писати свої враження від кожної книжки, і ставити оцінки. Пум-пурурум.
Цей запис такий довгий, шо я навіть зробив для нього зміст.
- Сергій Жадан «Anarchy in the UKR»
- Андрей Льгов «Непобедимый Олаф»
- Ернест Хемінгуей «Сніги Кіліманджаро»
- Джордж Орвелл «Ферма „Рай для тварин“»
- Линус Торвальдс «Just for fun. Рассказ нечаянного революционера»
- Стівен Кінг «11/22/63»
- Джек Лондон «Безумство Джона Харнеда»
- Чак Палагнюк «Бійцівський клуб»
- Ґабріель Ґарсіа Маркес «Розповідь моряка»
- Филип Киндред Дик «Помутнение»
- Стівен Кінг «Поле бою»
- Марианна Цой, Александр Житинский «Виктор Цой. Стихи. Документы. Воспоминания»
- Слава Баранский «Сомнение. Манифест для тех, кто готов выйти из толпы»
- Еріх Марія Ремарк «Чорний обеліск»
- Ерих Мария Ремарк «Триумфальная арка»
- Николай Никулин «Воспоминания о войне»
- Стивен Кинг «Девочка, которая любила Тома Гордона»
- Генрик Сенкевич «Камо грядеши»
- Сергій Лещенко «Межигірський синдром. Діагноз владі Віктора Януковича»
- Ентоні Берджес «Механічний апельсин»
- Чарльз Буковскі «Сендвіч із шинкою»
- Стівен Кінг «11/22/63» (ше раз)
- Далтон Трамбо «Джонни получил винтовку»
1. Сергій Жадан «Anarchy in the UKR»
Типова жаданівська книжка, читаючи, занурюєшся в атмосферу бомжацтва, роздовбаності, непричесаності, обриганства, дивних людей і вчинків, якихось придурків і укурків, і почуваєшся там дуже зручно. Намішано багато приколів і філософії. Як в Сімпсонах. Тобі і смішно, і доводиться задумуватись.
Оцінка — 4/5
Пара вибраних цитат:
Мій брат кілька разів у житті розбивався, він розвалював свої мотоцикли, скільки їх там у нього було, падав на повній швидкості, здирав шкіру, рвав одяг, але вставав і їхав далі, мов так і треба, в його житті було стільки машин, що я навіть не про всі з них пам'ятаю. В дитинстві він мене теж вчив їздити, але з цієї затії так нічого й не вийшло — я завжди боявся швидкості, і дотепер боюсь, можливо після того, як у дитинстві, напившись, ми з приятелем украли важкий урал з коляскою і довго розганяли його ось такою самою трасою — безнадійною і неремонтованою, а коли кінцево розігнали, я помітив, що міг друг, котрий, до речі, сидів за кермом, встиг заснути. На повороті урал злетів із траси і якимось дивом проскочив між опорами ліній електропередачі. Ми залишились живі і відразу протверезіли, я боюся швидкості, боюся кудись їхати, більше за це я боюсь лише зупинитись.
2. Андрей Льгов «Непобедимый Олаф»
Така собі казочка про вікінгів, цікаво, бо можна шось почерпнути про Скандинавію, скандинавську міфологію і всякі такі речі. Прикольно читати, що вікінги думають про християнство, яке в них зовсім не було поширене, про атеїзм. Читається легко, здається, це книжка для середнього шкільного віку :)
Оцінка — 4/5
3. Ернест Хемінгуей «Сніги Кіліманджаро»
Якась безлика книжка, от зараз, майже за рік після прочитання я не можу нічого про неї згадати. Нічим не вразило і не запам’яталось, може я просто її не осягнув.
Оцінка — 2/5
4. Джордж Орвелл «Ферма „Рай для тварин“»
Казочка про те, як тварини будують в себе на фермі демократію, а виходить Радянський союз. Цікаво і повчально, вся книжка це суцільна аналогія.
Оцінка — 3/5
— У мене слабкий зір, — мовила Конюшинка. — Хоч і замолоду я ледве чи й прочитала б, що там написано. Але мені здається, що стіна нібито не така, як була. А чи Сім Заповідей такі ж, як і раніше, Бенджаміне?
Уперше в житті Бенджамін порушив своє правило й прочитав уголос написане на стіні. Проте тепер там була одна-єдина заповідь, і вона провіщала: ВСІ ТВАРИНИ РІВНІ. АЛЕ ДЕЯКІ ТВАРИНИ РІВНІШІ ЗА ІНШИХ
Тож воно і не дивно, що наступного дня свині-наглядачі тримали в ратицях батоги. Не дивно й те, що свині придбали собі радіоприймач і вже домовлялися про телефон; та передплатили журнали «Джон Булль», «Лагоминка» та газету «Дейлі Міррор». Не дивно було й те, що Наполеон прогулюється в садку з люлькою в роті; ба навіть і те, що свині подіставали з шаф одяг містера Джонса й повбиралися в нього.
5. Линус Торвальдс «Just for fun. Рассказ нечаянного революционера»
Автобіографічна книжка Лінуса, дуже прикольна, принаймі всім, хто якось пов’язаний з програмуванням, точно буде цікаво. А фанатикам Лінукса — тим більше. Читається легко, приколів багато, і програмістських, і звичайних. Наскільки я пам’ятаю, там нудний початок, я прочитав цю книжку з другого разу, перший раз почав, стало нудно, і відклав, а потім через якийсь час вирішив все-таки прочитати, почав з початку, дочитав, не шкодую :)
Непрограмістам теж має бути цікаво, бо Лінус просто розумний чувак і викладає цікаві думки.
Оцінка — 4/5
Чого тільки варті ці супервлучні цитати, які пояснюють, чим цікаве програмування:
Ше кілька цитат:
6. Стівен Кінг «11/22/63»
Думаю, я все життя буду під враженням від цієї книжки. Дивовижна і геніальна. Дуже давно не читав чогось настільки неймовірного. Це не класичний Кінг, тобто не страшилка (хоча, що я знаю про класичного Кінга, я прочитав десь до десяти його книжок, не більше). Страшні моменти є, але в міру. Тепер, в чому неймовірність книжки: ідеально цікавий і продуманий сюжет, всякі цікаві подробиці, багато хорошої моралі, дико крута історія кохання, не якесь Ромео і Джульєтта, а справді крута. Кінг дуже круто сплів справжні події (життя Освальда, вбивство Кеннеді і тд) зі своїм вигаданим світом. І тут є моменти, які заставляють думати! Багато думати. Шось аналізувати, згадувати попередні момети, співставляти якісь факти і дивуватись. Не кожна книжка таке робить. А ця робить.
Просто фантастична книжка, в ній є все. І після прочитання залишається багато емоцій, більше сумних, бо книжка безмежно сумна. Коротше, треба читати, я вже вичерпав свій словниковий запас для захопленого опису.
Оцінка — 5/5
Цитат майже не буде, і вони зовсім не передають вражаючість книжки.
— Хто ти, на хер, такий? — запитав він, хоча прозвучало це в нього, як: «Хо-хи-ахе-ахи?»
Ел не надав мені детальних інструкцій, як відповідати на питання, отже, я промовив те, що здавалося найбезпечнішим:
— Не твоя, на хер, справа.
— Та пішов ти на хер.
— Чудово, — кивнув я. — Ми порозумілися.
— Містер Жовта Картка — це персоніфікація опірного минулого, — говорив Ел. — Ти ж сам це розумієш, хіба ні?
Так, я це розумів.
— Він сподівався, що ти помреш від побиття, а ти вижив. Він гадав, ти помреш від інфекцій, а ти живий. Тепер він блокує твою пам’ять — життєво важливі спогади, — бо розуміє, що це його остання надія тебе зупинити.
— Як він може це робити? Він же мертвий.
Ел похитав головою.
— Ні, це я мертвий.
— Хто він такий? Що він таке? І як він міг знову ожити? Він же собі перерізав горло, і його картка стала чорною! Я це на власні очі бачив!
— Не маю поняття, друже. Знаю лише, що він тебе зупинити не зможе, якщо ти відмовишся зупинятися. Ти мусиш дістатися до своєї пам’яті.
— Тоді допоможи мені! — крикнув я, хапаючи його за тверду, як кіготь, руку. — Скажи мені ім’я того парубка! Його прізвище Чепмен? Менсон?
— Обидва прізвища дзенькнули в мені, але не здалися істинними. — Ти мене до цього втягнув, тож допоможи мені!
Вона почала усміхатися, а потім побачила, що я не жартую. У неї відпала щелепа.
— Ти мені хочеш сказати, що у Білому Домі сидить якийсь негр?
— Саме так. Хоча в мої дні таких людей прийнято називати афро-американцями.
— Ти це серйозно?
— Так. Абсолютно.
— Ой, Боже мій!
— Чимало людей саме так і казали після виборів.
— А він… добре справляється зі своєю роботою?
— Опінії різняться. Якщо бажаєш моєї думки, він працює так, як, зважаючи на всі складності, від нього можна було очікувати.
7. Джек Лондон «Безумство Джона Харнеда»
Коротке одноразове оповідання. Цитат нема.
Оцінка — 3/58. Чак Палагнюк «Бійцівський клуб»
Не знаю, як там фільм, а книжка хороша. Напевно мені нема шо про неї розказувати, бо всі чули і знають.
Оцінка — 4/5
9. Ґабріель Ґарсіа Маркес «Розповідь моряка»
Книжка про мужика, який провів 10 днів на плоті у відкритому морі. Наскільки я пригадую, це не фантазія Маркеса, а справжня розповідь справжньої людини. Цікаво читати суто як історію виживання: як можна стільки часу провести у відкритому морі, на самоті, без їжі, без води, вдень тебе палить сонце, вночі тобі холодно, біля твого плоту плавають акули, з кожним днем реальність все більше змішується з галюцинаціями, ти боїшся, що пліт ніколи не принесе до берега, потім ти боїшся, що пліт принесе до берега, а там будуть людожери, і вже не хочеш на сушу, тебе змиває з плоту штормом і тд. і тп. А ти виживаєш.
Оцінка: 4/5
— Привіт, — мовив я до нього, наче й не було нічого. Певний, що Хайме Манхаррес — ось він, поруч. Певний, що він весь час сидів тут. Байдуже, сон це був чи ні. Знаю напевне, що не спав, був при пам’яті, добре чув свист вітру й рокіт моря. Відчував голод і спрагу. І анітрохи не сумнівався в тому, що Хайме Манхаррес пливе на плоту разом зі мною.
— Чому ти не прихопив на кораблі питної води? — запитав він.
— Бо ми вже наближалися до Картахени.
Я лежав на кормі з Районом Еррерою. Це був не привид. Я не відчував страху. Мені здавалося безглуздям, що раніше я сидів на плоту один, не знаючи, що поруч є інший матрос.
10. Филип Киндред Дик «Помутнение»
Крута, безумовно крута і цікава книжка. Розповідає про життя наркоманів зсередини. Автор протягом життя і сам неслабо обдовбувався, тому знав, про шо пише. Книжка переповнена наркоманськими приколами, наркомани смішні, бо багато туплять. Але це перше враження. А загалом все страшенно сумно. А ше ця книжка психоделічна і трошки розриває шаблон. Судячи з описів інших книжок Філіпа Кіндреда Діка, у нього все таке, треба буде ше шось почитати.
Оцінка: 4/5
— Думаю, там будут перекрестные ссылки, — сказал Лакмен. — Тебе сразу выдадут компьютерную распечатку с полным списком.
— Грех, — посмеиваясь, бросил Баррис, — это всего лишь устаревший иудеохристианский миф. — Может быть, все грехи держат в одной большой бочке для соленья. — Арктор с ненавистью взглянул на антисемита Барриса. — В бочке для кошерного соленья. А потом просто выворачивают ее на тебя, и ты стоишь, обтекая грехами. Своими собственными, ну и небось примешается парочка чужих, попавших по ошибке.
— Грехи другого человека, но с тем же именем, — добавил Лакмен. — Другого Роберта Арктора. Как по-твоему, Баррис, сколько на свете Робертов Аркторов? — Он ткнул Барриса локтем в бок. — А Джимов Баррисов?
— Ладно, так как?
— Ну вот. Берешь огромный кусок гашиша и вырезаешь из него фигуру человека. Потом выдалбливаешь нишу и помещаешь заводной моторчик, как в часах, и еще маленький магнитофон. Сам стоишь в очереди сзади и, когда приходит пора, заводишь ключ. Эта штука подходит к таможеннику, и тот спрашивает: «Что везете?» А кусок гашиша отвечает: «Ничего» — и шагает дальше. Пока не кончится завод, по ту сторону границы.
— Вместо пружины можно поставить батарею на фотоэлементах, и тогда он может шагать хоть целый год. Или вечно.
— Какой толк? В конце концов он дойдет до Тихого океана. Или до Атлантического. И вообще сорвется с края земли…
11. Стівен Кінг «Поле бою»
Нічим не особливе оповідання. Більшої туфти в Кінга здається ше не бачив :)
Оцінка: 3/5
12. Марианна Цой, Александр Житинский «Виктор Цой. Стихи. Документы. Воспоминания»
Книжка ніякого особливого змісту не несе, цінна хіба що для тих, хто цікавиться Цоєм. Збірка спогадів різних його друзів, фотографії, вірші, і так далі. Крім Цоя можна почерпнути щось про радянський рок загалом, кому цікаво.
Оцінка: 3/5
Цитат нема, бо читав не з кіндла.
13. Слава Баранский «Сомнение. Манифест для тех, кто готов выйти из толпы»
Написав головний редактор сайту «Лайфхакер». Я спершу думав, шо це з серії «Як заробити мільйон не встаючи з ліжка», але насправді нічо так книжка. Про що вона: про потенційне лайно (мобільні телефони, соц. мережі) і про щось хороше (здорове харчування, спорт). Книжка про те, що бути лінивим невдахою — це тупо, а шоб бути крутим, треба менше сидіти вконтакті, їсти менше пончиків і більше займатись спортом. Загалом майже все, що він пише, і так ясно, але може прочитання книжки когось до чогось підштовхне. Крім загальних настанов, автор дає якісь конкретні поради, як зробити своє життя менш невдаським: як скласти собі поживне і корисне меню, як тренуватись, як не відволікатись на мобільник, і тд. і тп.
Оцінка — 3/5
14. Еріх Марія Ремарк «Чорний обеліск»
Мені ніколи не страшно починати читати якусь нову книжку Ремарка, бо я знаю, що мені сподобається. Таке враження, ніби він не написав жодної поганої книжки. В Ремарка завжди багато розумних і цікавих думок. Ну і приколи, майже в кожному відгуку про книжку я згадую, чи є в ній приколи. В Ремарка вони є :)
Хоч ця книжка про смерть.
Оцінка: 4/5
— Мабуть, тому, що богові інакше було б нудно.
— Ні,— швидко заперечує Ізабела, — не тому.
— А чому ж?
— Тому, що він боїться.
— Боїться? Чого?
— Коли б усі стали щасливі, їм більше не треба було б бога.
Тепер я вже дивлюсь на Ізабелу. Очі в неї якісь прозорі, обличчя засмагле і схудле.
— Бог існує тільки для нещастя, — каже вона. — Тоді людям треба його, і вони моляться. Тому він і робить їх нещасливими.
15. Ерих Мария Ремарк «Триумфальная арка»
А ця книжка про кохання. І одна з чотирьох найкращих книжок за цей рік.
Оцінка: 5/5
Солдаты отнесли Мессмана на брезенте в полевой лазарет, шли напрямик по отлого поднимающемуся жнивью. Они несли его вчетвером на коричневом брезенте; Мессман лежал с раскрытым ртом и бессмысленно вытаращенными глазами, прижимая ладонями белые, жирные, окровавленные внутренности. Целый час он, не переставая, кричал. А еще через час — умер. Равик вспомнил, как они вернулись назад.
Отупевший, совершенно уничтоженный, сидел он в бараке. Ему еще ни разу не доводилось видеть что-либо подобное. Здесь его и нашел командир отделения Катчинский, до войны он был сапожником.
— Пошли, — сказал Катчинский. — У баварцев в полевом буфете есть пиво и водка. И колбаса есть.
Он обалдело уставился на Катчинского. Такая грубость была ему непонятна. Катчинский внимательно поглядел на него и сказал:
— Хочешь не хочешь, а пойдешь! Будешь упираться — палкой погоню. Сегодня ты нажрешься, налижешься и сходишь в бардак.
Он ничего не ответил. Катчинский подсел к нему.
— Знаю, что с тобой. Знаю даже, что ты сейчас обо мне думаешь. Но я здесь два года, а ты — две недели. Послушай! Можем мы чем-нибудь помочь Мессману? Нет. Ты ведь знаешь, что мы пошли бы на все, будь хоть один шанс спасти его.
Он взглянул на Катчинского. Да, он это знал. Верил, что Катчинский поступил бы именно так.
— Ладно. Он умер. Для него ничего больше не сделаешь. А нас через два дня снова пошлют на передовую. На этот раз нам достанется. Будешь здесь торчать и все время думать о Мессмане — только зря себя изведешь. Дойдешь до ручки, сам не свой станешь. При первом же артиллерийском налете замешкаешься, опоздаешь на каких-то полсекунды. И тогда мы потащим в тыл тебя, как Мессмана. Кому это нужно? Мессману? Кому-нибудь другому? Нет. А тебе просто будет крышка, вот и все. Теперь понятно?
— Все равно не смогу я…
— Заткнись, сможешь! Другие тоже смогли. Не ты первый.
После той ночи ему стало легче. Он пошел вместе с Катчинским и усвоил данный ему урок. Помогай, пока можешь… Делай все, что в твоих силах… Но когда уже ничего не можешь сделать — забудь! Повернись спиной! Крепись! Жалость позволительна лишь в спокойные времена. Но не тогда, когда дело идет о жизни и смерти. Мертвых похорони, а сам вгрызайся в жизнь! Тебе еще жить и жить. Скорбь скорбью, а факты фактами. Посмотри правде в лицо, признай ее. Этим ты нисколько не оскорбишь память погибших. Только так можно выжить.
16. Николай Никулин «Воспоминания о войне»
Книжка про другу світову, мемуари радянського військового, звичайного рядового. Війна описана зсередини (не аналіз тактик і стратегій країн, а побут, переживання і всяке таке). Багато цікавого і вражаючого. Радянські солдати були гарматним м’ясом в найпрямішому сенсі. Війну виграли просто кількістю. Зараз я вже не пригадую, чого оцінив книжку в три бали. Перечитую цитати, і думаю шо 4 вона запросто заслуговує. Дуже раджу прочитати.
Оцінка: 3/5
Про те, як здобувалась перемога:
Про будні:
[2] Полевая передвижная жена. Аббревиатура ППЖ имела в солдатском лексиконе и другое значение. Так называли голодные и истощенные солдаты пустую, водянистую похлебку: «Прощай, половая жизнь».
Про фронт, тил і про ветеранів:
І висновок:
17. Стивен Кинг «Девочка, которая любила Тома Гордона»
Ше одне не дуже вражаюче оповідання Кінга. Але однозначно цікавіше, ніж «Поле бою».
Оцінка: 3/5
18. Генрик Сенкевич «Камо грядеши»
Дуже і дуже вражаюча книжка, одна з найцікавіших, прочитаних за цей рік, і навіть за все життя (але не перевершила «11/22/63»). Про Римську імперію часів імператора Нерона (60-ті роки І століття), про перших християн. Оскільки від розп’яття Ісуса минуло не так багато часу (років 30), то християни там нормальні — добрі, милосердні, такі, якими і мали би бути всі християни, а не християни для галочки, як зараз.
Найкрутіше, що це не казка, а історична книжка, описуються реальні події, і ймовірно, шо реальні люди. Розповідається про апостола Петра, а це не просто собі якийсь чувак, а людина, яка безпосередньо знала Ісуса. Це трохи вражає. Причина пожежі, в якій згорів Рим — теж вражає. Багато страшних картин: палаючий Рим, масові страти християн.
Взагалі в цій книжці стільки всього вражає, шо читаєш майже постійно з широко відкритими очима. Дуже раджу. Приколи тут теж є, особливі такі, витончені приколи.
Оцінка: 5/5
— Прости, божественный император, — тяжело дыша, произнес Фаон. — В Риме пожар! Большая часть города в огне!
При этой вести все вскочили с мест. Нерон, отложив в сторону формингу, воскликнул:
— Боги! Я увижу горящий город, я закончу «Троику»! — И обратился к консулу:
— Если выехать немедленно, успею я еще увидеть пожар?
— Повелитель, — отвечал бледный как полотно консул, — над городом бушует сплошное море огня — люди задыхаются от дыма, одни падают без чувств, другие бросаются в огонь… Рим гибнет, государь!
— Видишь это сияние — вон оно, приближается к нам? — молвил Петр, остановясь.
— Я ничего не вижу, — отвечал Назарий.
Минуту спустя Петр, приставив к глазам ладонь, сказал:
— К нам идет кто-то, весь в солнечном сиянии.
Однако никакого шума шагов они не слышали. Вокруг было совершенно тихо. Назарий видел только, что деревья вдали колышутся, словно кто-то их тряхнул, и все шире разливается по равнине свет. Он с удивлением поглядел на апостола.
— Рабби, что с тобою? — тревожно спросил юноша.
Дорожный посох Петра, выскользнув из его руки, упал наземь, глаза были устремлены вперед, на лице изображались изумление, радость, восторг. Внезапно он бросился на колени, простирая руки, и из уст его вырвался возглас:
— Христос! Христос!
И он приник головою к земле, будто целовал чьи-то ноги. Наступило долгое молчанье, потом в тишине послышался прерываемый рыданьями голос старика:
— Quo vadis, Domine?
Не услышал Назарий ответа, но до ушей Петра донесся грустный, ласковый голос:
— Раз ты оставляешь народ мой, я иду в Рим, на новое распятие.
Апостол лежал на земле, лицом в пыли, недвижим и нем. Назарий испугался, что он в обмороке или умер, но вот наконец Петр встал, дрожащими руками поднял страннический посох и, ни слова не говоря, повернул к семи холмам города. Видя это, юноша повторил как эхо:
— Quo vadis, Domine?
— В Рим, — тихо отвечал апостол.
И он возвратился.
19. Сергій Лещенко «Межигірський синдром. Діагноз владі Віктора Януковича»
Екскурсія в українську політику, в біографію Януковича, аналіз різних його дій; про те, хто, де, скільки і яким чином вкрав; про українських олігархів, імена, статки, махінації і всяке таке. Читаєш, і аж не віриться, що можна придумувати і тим більше провертати такі складні схеми для привласнення собі статків. Трохи вражаюче, що як за Януковича, так і за Ющенка, чи Кучми, всім було начхати на громадян, і все робилось тільки заради власного збагачення, зараз, чи потім. Я то завжди плекав ілюзію, що є хороші політики, і є погані, а так виглядає, що в корені їм всім начхати. Я ніколи дуже не цікавився політикою, завжди знав, що там крадуть щось, і тд. і тп., але навіть не думав, що в біса стільки людей сиділо при владі і тупо нічого не робили на користь народу, а єдиною їх метою було просто особисте збагачення. Всі сидять і крадуть, або думають, як би то вкрасти, тупо всі, всі, всі. І невідомо, чи зараз краще.
До речі, за характером Янукович дуже нагадує імператора Нерона — такий самий жадібний на лестощі, марнославний, самозакоханий і жорстокий бовдур.
Оцінка: 3/5
Цитат знову ж таки нема, бо читав паперове, а не з кіндла.
20. Ентоні Берджес «Механічний апельсин»
Можна не коментувати, і так всі читали або дивились фільм. А якшо не читали і не дивились, то читайте або дивіться.
Оцінка: 4/5
— Та це ж прекрасно, сер, — стати славним хлопцем! — відказав я, хоч у душі зайшовся смєхом.
— А може, й не прекрасно, — заперечив він. — Це, мабуть, жахливо. От кажу тобі ці слова й бачу, як суперечливо вони звучать. Знаю, багато безсонних ночей міркуватиму тепер про це. Що Богові бажаніше? Бездумна голова чи вибір добра? І чи людина, яка обирає зло, певною мірою не краща за ту, котрій добро нав'язали? Глибокі це й складні питання, маленький мій шість мільйонів шістсот п'ятдесят п'ять тисяч триста двадцять перший.
Тут, братики, принесли великого полірованого ящика, і я вмить збагнув, що це за вєщь. Стереопрогравач. Його поставили біля ліжка, відкрили, і якийсь чєловєк устромив штепселя в розетку на стіні.
— Що поставити? — спитав той чєловєк (на носі очкі, в руці — гарні лискучі конверти з платівками). — Моцарта? Бетховена? Шенберга? Карла Орфа?
— Дев'яту, — відповів я. — Славетну Дев'яту.
І зазвучала, братики. Дев'ята. Всі один за одним почали тихо, чемно виходити за двері, а я лежав, заплющивши глаза, і слухав чарівну музику.
— Гарний хлопчик, дуже гарний, — поплескав мене по плечу мін і також вийшов.
Лишився тільки один чєловєк, який промовив:
— Розпишись отут, будь ласка.
Я розплющив глаза, братва, щоб поставити підпис, не знаючи під чим і не думаючи про це. А тоді нарешті зостався сам-один із славетною Дев'ятою Людвіга вана. О, яка то була втіха і кайф. Коли почалося скерцо, я чьотко побачив, як біжу на своїх легких чарівних ходулях по світу, він безумно кричить, а я краю йому ліцо своєю бритвою-горлорізкою. А потім був повільний фінал і чудовий завершальний спів.
Я остаточно вилікувався.
21. Чарльз Буковскі «Сендвіч із шинкою»
Дивовижна історія про те, як дитина виростає, виховується, і починає ненавидіти всіх навколо, і себе теж. Ше ця книжка запам’ятається тим, що в ній я вдруге в житті зустрів слово «кавелик» :)
Оцінка: 3/5
«Послухай, Джимі, чому ти тягаєшся за мною? Ти мені не подобаєшся.»
«Та ну, Хенку, припини, ми ж друзі.»
«Так?»
«Так.»
Одного разу він навіть зачитав своє ессе «Цінність дружби» на уроці англійської й поки він читав його, то постійно дивився на мене. Це був дурнуватий твір, м’який і стандартний, та всі аплодували йому, коли він скінчив і я подумав, що ж, люди дійсно так думають і з цим нічого не вдієш. Я написав контрессе під назвою «Цінність відсутності дружби.» Вчителька не дозволила мені зачитати його. Вона поставила мені “D”.
22. Стівен Кінг «11/22/63»
Ця книжка така крута, шо я прочитав її вдруге за рік :)
23. Далтон Трамбо «Джонни получил винтовку»
Перша світова. Книжка — потік свідомості чоловіка, який марить, деколи приходить до тями, але не усвідомлює, де він і що з ним. Поступово він розуміє, що лежить в лікарні. Далі до нього приходить усвідомлення, що він втратив слух, і він починає переживати через це. А насправді це ше туфта, бо так поступово то провалюючись в марення, то приходячи до тями, він згадує, шо він військовий, і розуміє, шо його жахливо поранило — він лишився без рук, без ніг і без будь-яких органів чуття. Все лице зрізало осколком. Він не може ворушитись, не чує, не бачить, не може видавати звуків. Навіть щелепами не може поворушити, бо в нього немає щелеп. Нічого не може. Може тільки думати. І він думає.
Під враженням від цієї книжки Джеймс Хетфілд написав пісню «One» (якраз через це я і вийшов на цю книжку). А саму книжку Далтон Трамбо написав теж під враженням, від газетної статті про якогось справжнього каліку. Дуже вражаюча книжка, раджу.
Оцінка — 5/5
Це все. Читайте шось, читати прикольно.