«Реставрація» компостера

Цей компостер дістався мені з поламаною пружинкою, яка має піднімати ручку (на фото ручка піднята, бо компостер лежить горизонтально). Зразу хотів його розібрати і поміняти пружинку, але там за багато років дуже круто прикипів гвинтик, не відкрутивши який, не можна розібрати компостер. Я пробував його відкрутити, звісно ж зірвав на ньому шапочку і забив. Але тепер було нічого робити, і я подумав, шо було би дуже круто все-таки розібрати його, перебрати, почистити, поставити нову пружинку, пофарбувати, щоб він виглядав як новенький, чи хоча б майже як новенький. І шось з того вийшло :)

Щоб розібрати компостер, гвинтику довелося висвердлювати шапочку. Висвердлив, відхилив корпус, попшикав на гвинтик WD-40, в надії, шо він таки викрутиться плоскогубцями, але він просто зламався. Ну і начхати. Решту гвинтика теж можна висвердлити.

Зсередини все виглядає так:

Рука тримає об'єкт

Можна зняти шипи і поміняти візерунок компостера. Правда, поле для творчості невелике, всього 5х3, пентаграму чи свастику не зробиш :)

Рука тримає пульт дистанційного керування

В комплекті 8 шипів.

Повністю розібраний компостер:

Потім пішло багато вати, туалетного паперу, WD-40 на те, шоб все більш-менш відчистити. Давно не бачив настільки брудної речі, як цей компостер всередині, там певно назбирався бруд років за 30, ше з Радянського Союзу :)

Далі треба було чимось замінити поламану пружинку (її видно на попередній фотографії, зліва від ручки компостера). Ні схожої пружинки, ні пружного дроту, з якого можна було би самому накрутити пружинку, вдома не знайшлось. В таких випадках я завжди йду на базар до старих добрих мужиків, які продають різний технічний мотлох. Але цього разу навіть всесильні мужики виявились безсилими :(. Пробував використати пружинки з прищепок, але вони теж не підійшли. Пружинки від прищепок в розслабленому стані виглядають якось так, як тут справа, а мені треба було якусь таку, як тут зліва.

І тут, бінго, існують же ж англійські шпильки. Вони в розслабленому стані не зовсім такі, як треба, але з них можна просто зробити потрібну пружинку. Знайшов велику шпильку, додав там ще один виток, вставив, але вона була заслабка, бо піднімала ручку не достатньо високо. Шипи були опущені занадто низько і заважали запихати шось в проріз для квиточків.

Рука тримає ніж

Знайшов сильнішу шпильку, вставив, чудово :)

Далі фарбування.

Якось воно не дуже акуратно вийшло. По-перше, поверхня корпусу нерівна. Корпус пластиковий, а не металевий, тому рівняти його навіть найдрібнішою наждачкою не виходило, він дробиться і лущиться. І по-друге, я просто не вмію фарбувати :)

Дофарбований і дочищений компостер купається в променях сонця.

Зблизька видно, що все виглядає так собі, ну але принаймі тепер він справно працює, і він червоний :)

Тест-драйв.

Залишилось останнє, повішати його на стіну. В трамваях в стінах просто свердлять дві дірки наскрізь, вставляють туди кріплення компостера і закручують болтами з іншого боку. А мені, треба знайти шматок дошки, з якого можна було би вирізати «підкладку» для компостера, а вже саму «підкладку» з компостером можна було би вішати на стіну на цвяшок. Але дошку я ніде не можу найти. Обшукав вже всі смітники на районі :)

Тому може раптом хтось допоможе з тим? Капець, як треба шматок дошки мінімум 15х15 сантиметрів і товщиною 2.5—3 сантиметри. Буду дуже-дуже вдячний, куплю сік чи ше шось. Я у Львові. Пишіть :)

UPD 08.08.2013. Дощечка знайшлась. Вирізаний і відшліфований круг виглядав так:

Далі я вирішив надати дереву гарного світло-коричневого кольору і купив морилку. І тут а-а-а, кидалово. На баночці з морилкою намальований один відтінок, а насправді виходить зовсім інший — якийсь червоний.

Червоний колір для кріплення — це найгірше, шо могло бути, бо сам компостер теж червоний, і на тлі такого кріплення виглядає негарно. Тупняк :(. А зішкурити морилку не можна, бо вона проникає на кілька міліметрів в дерево. Купив ше якийсь лак кольору «дуб», покрив ним, круг став трошки коричневішим. Але все одно бе. Можна сказати, я все зіпсував. Але може колись зроблю інший круг, гарний, потрібного кольору і тд :)

Кріплення, криве, як і все, шо я роблю :)

Пабах.

І на стіну.

Не сказав би, що я дуже задоволений результатом, але тішусь :)

Напиши коментар, трясця