Є ідея, акція небаченого добра пішоходам від роверистів

Стежка з деревами на узбіччі дороги

Велодоріжки у Львові класні і зручні (ну майже), але є одне велике але, через яке по них не можна пересуватись так швидко, як по дорогах. Велодоріжками ходять натовпи пішоходів. Тому доводиться постійно пригальмовувати, об’їжджати когось, через що той самий відрізок шляху по велодоріжці проїжджається набагато повільніше, ніж проїхався би по дорозі. Пішоходам в основному чхати на роверистів, дехто просто не задумується, кудою він йде, і не звертає уваги на знаки чи розмітку (чогось всі вважають, що ПДР тільки для водіїв машин). От, і щось треба з цим робити.

Можна просто забити і далі їздити по дорогах. Я спершу так і робив, на дорозі мені цілком комфортно, і я думав, на біса мені здались ці велодоріжки. Але велодоріжки потрібні. Чим їх більше, чим вони зручніші, тим більше людей буде пересідати на ровери (багато хто боїться їздити по дорогах), тим більше буде здорових, класних людей, тим чистішим буде місто, і так далі :). Отже якийсь час я їздив по дорогах, а потім подумав, що тоді я нічим не кращий за тих пішоходів, які ходять по велодоріжках. Вони мудаки, бо чхають на правила і заважають роверистам, і я мудак, бо чхаю на правила (пункт 6.6 (б) ПДР), і заважаю автомобілістам.

Тому я почав їздити по доріжках, спершу просто мовчки об’їжджав людей, потім пробував сваритись, потім пробував виховувати і пояснювати, чому так погано робити. Якщо сваритись, люди сприймають все в штики, вважають тебе мудаком, матюкають, кажуть, що будуть спеціально на зло ходити по велодоріжках і так далі. Якщо виховувати, то або те саме, або рідко когось можна переконати, і не факт, шо потім він далі не буде так ходити.

Група людей, які йдуть вниз по тротуару

Тепер по суті. Яка ідея. Думаю, якшо незнайома людина зробить тобі якесь добро, то це запам’ятається більше, ніж якшо вона тебе обматюкає. Тому пропоную виховувати пішоходів протилежним до матюків методом. Можна зібратися групою велосипедистів, з роверами, купити багато цукерок, стати в місцях, де поруч є і велодоріжка, і пішохідна частина, і роздавати цукерки тим пішоходам, які йдуть по пішохідній частині. І дякувати їм за те, які вони хороші.

Здавалося б, тупо. Насправді ні. Думаю, тим хто отримає цукерку, таке запам’ятається. Зовсім дрібниця, але коли ти просто так отримуєш якусь приємність від незнайомої людини, це запам’ятовується. Більше того, думаю, люди будуть розказувати про це в своєму оточенні. Хтось, хто отримає цукерку, розкаже про це в себе на роботі, мама розкаже дітям, якийсь хіпстер напише про це у фейсбуці, бабуся розкаже іншим бабусям зі свого під’їзду і так далі. Трохи людей дізнається, що велосипедисти бувають класними.

Далі. Неважливо, чи цукерку отримає людина, яка справді чемна і не ходить по велодоріжках, чи людина, яка просто випадково щойно йшла по пішохідній доріжці, а так то ходить і по велосипедних. Неважливо. Людина, яка випадково так йде, задумається, запам’ятає, і, можливо, буде старатись ходити правильно. А принципова і чемна людина, яка завжди ходить лише по пішохідних доріжках, отримає якусь мінімальну подяку за свою принциповість.

Тому чого я очікую від такої акції:

  1. Люди, які отримають цукерку, запам’ятають добро і надалі старатимуться не ходити велодоріжками;
  2. (опціонально) Люди, які отримають цукерку, розкажуть іншим людям — ще більше людей буде старатись не ходити велодоріжками;
  3. (опціонально) Люди, які будуть йти поруч по велодоріжці, і бачити, як ми віддячуємо хорошим людям, відчують докори сумління, переосмислять своє грішне життя і теж будуть старатись більше не ходити по велодоріжках;
  4. (опціонально) Про це дізнається якесь ЗМІ, приїде, зніме сюжет, покаже чи напише десь, і ще більше людей дізнається про те, що велосипедисти класні, і про те, що ми дуже не хочемо, щоб вони ходили по велодоріжках.

Результат: люди менше ходять по велодоріжках.

Витрати: трохи грошей на цукерки.

Вже весна, скоро має бути тепло і сухо. Думаю 5-6 роверистів буде достатньо. Але чим більше, тим краще. Більше велосипедистів -> більше цукерок -> більше втішених пішоходів. Можна роздавати цукерки на Коперника, Науковій, Липинського, в тих місцях, де поруч є і вело-, і пішохідна доріжка, вибирати ті місця, де найбільший пішохідний трафік.

Хто хоче долучитись, пишіть мені в скайп: poohitan або на пошту poohitan@gmail.com, тоді разом все обговоримо, домовимось про дату, які цукерки купувати, і все решта :)

Напиши коментар, трясця