Про дискримінацію

Будь-яка дискримінація, расова, статева, мовна, релігійна, національна чи ше якась — це тупо.
Які такі переваги має біла чи ше якась інша раса? Чому це росіяни погані? Якого біса ніхто не любить циган?
Як можна вважати, ніби Нельсон Мандела чимось гірший за бомжа з мого під’їзду? (про нього навіть статті у Вікіпедії нема).
Чим я кращий за Малюка Волтера?
Є достобіса геніальних негрів і бовдурів-білих. Повно хороших інтелігентних росіян і бидла серед українців. Ціла купа чудових кавказців, циган, і жахливих слов’ян. І так далі. Читати повністю
25 травня 2014 о 23:52

Марафон «Перша сотня 2014»Напишу шось трохи про марафон. Якшо коротко, то дуже сподобалось. Проїхав за 3:58 чи 3:59. Точного часу не знаю, бо протоколи ше не опрацювали. На фініші мені сказали, шо ± хвилина до чотирьох годин залишалась. Ше сказали відставання від лідера і час лідера, можна було додати і отримати свій точний час, але я тут же їх забув. А більше відволікати організаторів не хотів, бо вони там мали купу роботи з протоколами і засіканням часу фінішуючих. Можу хіба шо порівнятись з минулорічним протоколом, там чуть менше чотирьох годин — це десь 50-55 місце. Мені якось так і сказали. Дуже чекаю на протокол. Вже є протокол — мій час 3:59:08, відставання від лідера 1:04:00, середня по всьому маршруту 24.96 км/год. Якраз в’їхав у 4 години, а це і було метою.
Тобто тим, як проїхав, я задоволений. Ше сподобалась організація. Було прикольно.
Це якшо коротко. Якшо довше, то далі є трохи тексту, і не моїх фотографій та відео. Читати повністю
04 травня 2014 о 19:43

Перший раз 100 кмВирішив 3 травня їхати «Першу сотню», а сьогодні проїхав тим маршрутом, щоб трохи його запам’ятати і під час марафону не тупити з картою. Їхав таку відстань за один раз вперше в житті, тому було цікаво і прикольно. Трек і профіль висот тут, я їхав і постійно підглядав його на телефоні, бо в мене вічне параноїдальне відчуття, шо я заїхав кудись не туди. Деколи питався в місцевих бабусь, чи правильно їду. Вся дорога зайняла майже 6 годин, це з цілою купою зупинок. Крім зупинок в мене ше розтягнене сухожилля на нозі, я як справжній невдаха, розтягнув ногу чи не вперше в житті, і якраз перед марафоном. По дорозі вона постійно боліла. Я планую, шо на марафоні вона не буде боліти, я не буду робити дурних зупинок, тоді вкладусь за 4 години. Буде видно.

Трохи про маршрут. Дуже круто, є мальовничі місця. Я часто зупинявся шось подивитись, шось сфотографувати. Дорога місцями дуже погана, страшно їхати на MTB, а шосерів взагалі шкода. Але хорошої дороги більше.

Машин було дуже мало, деколи хвилин 20 їхав сам, а за весь час мене певно машин з 50 обігнало, а це дуже мало, якшо подумати.

Людей теж мало по селах. Окремі бабці були на вулицях вже о 7 ранку, але десь до 10 села спали, шо вони там собі думають?) А хто корову вижене?) В нас в селі такого нема. Взагалі я за всю дорогу побачив дуже мало людей.

Так на око здалось, шо спусків було більше, ніж підйомів (профіль висот підтверджує, але спусків більше тільки на 15 м). Не знаю, яка в мене була середня швидкість руху, комп’ютер її не показує, але думаю десь 25. Тому якщо по мінімуму зупинятись, то можна спокійно заїхати за 4 години. Але є 1-2 дуже важких підйомів. Зі своєю ногою я ледве виїжджав.

Коліс не пробивав, на щастя. Взагалі велосипед не підвів, все добре. А от я один раз бахнувся з ровера, про це буде далі :)

А тепер, де я був, шо бачив :) Читати повністю
27 квітня 2014 о 16:10

Парсер математичних виразів на C#

Колись в універі треба було написати парсер математичних виразів. Писати його мені сподобалось, було цікаво, тепер хочу викласти його для загального користування.

Що це таке взагалі. Такий парсер це незамінна штука, якщо ваша програма має рахувати значення якихось виразів, і ці вирази треба задавати не в коді. А десь в інтерфейсі. Парсер приймає рядок символів типу sin(pi/3.8)*ln(100500)+arctg(2), парсить його і видає вам значення цього виразу. Тобто 9.58115271771543 :)

Тепер, що вміє конкретно цей парсер:
  1. Рахувати значення числового виразу;
  2. Рахувати значення виразу з довільною кількістю заданих змінних;
  3. Рахувати першу похідну виразу в точці;
  4. Рахувати другу похідну виразу в точці.

Поки що це все :). Завантажити парсер можна в кінці запису. Я час-від-часу шось доробляю, фікшу, тому цей запис постійно оновлюється, там в кінці ше є посилання на репозиторій, де можна завантажити вихідний код останньої версії. Читати повністю

12 березня 2014 о 09:14

Є ідея, акція небаченого добра пішоходам від роверистівВелодоріжки у Львові класні і зручні (ну майже), але є одне велике але, через яке по них не можна пересуватись так швидко, як по дорогах. Велодоріжками ходять натовпи пішоходів. Тому доводиться постійно пригальмовувати, об’їжджати когось, через що той самий відрізок шляху по велодоріжці проїжджається набагато повільніше, ніж проїхався би по дорозі. Пішоходам в основному чхати на роверистів, дехто просто не задумується, кудою він йде, і не звертає уваги на знаки чи розмітку (чогось всі вважають, що ПДР тільки для водіїв машин). От, і щось треба з цим робити. Читати повністю
05 березня 2014 о 19:02

Моя збірка Mosquito Bloody MaryМене тут попросили викласти збірку Mosquito Bloody Mary, на якій працює цей сайт. Mosquito це безкоштовний двигун з відкритим кодом, написаний на PHP. Легкий, відкритий, по-своєму класний. Я трішки допиляв його під свої вимоги, але це було півроку тому, всіх змін вже не пам’ятаю. Те що знайшов — пишу тут. Читати повністю
16 лютого 2014 о 20:40

Барабанне

Максим Марцинкевич, він же Тесак, вийшов з тюрми, зав’язав із скінхедством, вивчив англійську, і тепер знімає круті барабанні туторіали, ось :)Канал SimplySnare, раджу.
10 лютого 2014 о 18:54

Відмінювання слова «коментар» у DisqusЯк і майже у всіх платформах коментування, в Disqus є проблема з відмінюванням кількості коментарів. В англійській мові з одниною і множиною все просто, є comment, і є comments. Розробники переважно не вникають в особливості інших мов, і дозволяють тільки три опції для відображення кількості коментарів — опція для однини, опція для множини, і ше одна опція, коли коментарів зовсім нема. Англійською все добре:

None comments
One comment
%num% comments

Але в багатих слов’янських мовах з’являються проблеми, трьох опцій не досить, може бути і коментар, і коментарі, і коментарів. Це вже три опції + треба ше одну для нуля коментарів. Тому

%num% коментарів

перетворюється на:

2 коментарів

Шо невимовно бісить, доводиться викручуватись якось так:

%num% коментарі(в)

або

Коментарів: %num%

А це теж чіпляє чутливу душу граматичного нациста, хочеться нормальних людських відмінювань.

Тепер по суті. Виправити це в Disqus можна, якщо трошки підправити деякі скрипти. Читати повністю
28 січня 2014 о 14:23

Про елегантний і бидлокод (нагадування самому собі)

Приємно писати елегантний код — код, який виконує те, шо має виконувати, який є ефективним, логічним, зрозумілим, чистим, читабельним. Коли він робить тільки те, що треба, і не робить того, чого не треба. Коли там є все необхідне і нічого зайвого. Пишеш такий код, дивишся на нього, і просто отримуєш естетичне задоволення.

Неприємно писати бидлокод. Коли пишеш бидлокод, гризе совість.

Щоб писати елегантний, а не бидлокод, треба просто перед тим, як кодити щось, сісти і трошки подумати. Продумати всякі аспекти, шо має бути, чого не має бути, шо і як має працювати, як краще реалізувати ту чи іншу штуку. Намалювати щось. Тоді в голові з’являється ясність, і ти пишеш шось нормальне. А якщо думати про все по ходу написання програми, переважно виходить туфта. Чому — бо ти спершу думаєш тільки про щось одне, і не думаєш про те, що треба буде писати далі. А коли доходиш до наступного кроку, виявляється, що попередні штуки ти написав не зовсім так, як треба. І щоб не переписувати, ти починаєш бидлокодити, вставляти якісь костилі і тд. Читати повністю
22 грудня 2013 о 21:49

Ровер vs. маршруткаУ Львові нарешті випав якийсь більш-меншний сніг, температура опустилась нижче нуля, все як має бути взимку. Я вирішив, що пора вже закривати велосипедний сезон і пересідати на громадський транспорт. Вчора і сьогодні їздив по справах не ровером, а на ГТ і це жах :(. Я користуюсь ровером як засобом пересування півтора року, з них активно — трохи більше, ніж півроку. Тобто за останні 8-9 місяців я їздив громадським транспортом десь до десяти разів, тому дуже від цього всього відвик. Відвик від чекання на зупинці, від запихання в забиті двері, від слухання сварливих бабусь, від нюхання брудних мужиків, від хамства і всяких інших речей, які часто трапляються в громадському транспорті. Відвик від стояння в заторах. Відвик, що не можу точно розрахувати, за скільки часу я доберусь з однієї точки в іншу. Колись я теж завжди їздив містом на громадському транспорті, і це все здавалось для мене щоденною нормою. Ну тобто як нормою. Я розумів, що це ненормально, і так не має бути, але знав, що змінити тут шось важко.

Тепер, провівши стільки часу без маршруток, і знову повернувшись до них, я почуваюсь, ніби був сліпим і прозрів. Шоб я здох, як же ж стільки людей кожного дня їздить в таких страшних умовах, і не бачить, що є дуже простий вихід — пересісти на ровер. Громадський транспорт не конкурент велосипеду ні по швидкості, ні по зручності, ні, напевно, навіть по безпеці. Взагалі для пересування містом, принаймі таким невеликим, як Львів, ровер — це найкращий варіант. Але оскільки великого досвіду їзди по місту на машині в мене нема, порівнювати буду тільки з громадським транспортом. Читати повністю
07 грудня 2013 о 19:56