Авто-мото-вело-фото-теле-радіо музей у ВінниціЖурнал «Фокус» опублікував рейтинг п’ятдесяти найкращих для життя міст України, і перше місце там зайняла Вінниця. Я дуже здивувався, бо в моєму рейтингу міст вона була би найнижче, нижче міг би бути хіба шо якийсь Ковель чи Жмеринка. Раніше я вважав Вінницю одним з найгірших, найнудніших і найжахливіших міст у світі, думав, чорт, які ж тут певно живуть нещасні бідні люди і тд. і тп. За всі рази, які я був у Вінниці, я бачив там лише вокзал з купою бомжів, привокзальний базар з купою бомжів, розвалені тролейбуси, якусь тюрму і ше кілька забитих вулиць. За цим я і склав своє дуже необ’єктивне враження про Вінницю, але тепер все змінилось, і треба визнати, що Вінниця доволі непогане місто. І недавно вона стала в рази цікавішою, бо тут відкрився найкрутіший музей зі всіх, де я коли-небудь був. Найкрутіший, бо:
  1. Безкоштовний вхід вже ні, віднедавна коштує 10 ₴, але воно того варте.
  2. Тут можна залазити в машини, сідати на мотоцикли, робити вжж-вжж, тицяти пальцями, брати в руки і вертіти всі експонати, повна свобода.
  3. Тут в біса стоїть барабанна установка! І на ній теж можна пограти.
Музей знаходиться на вул. Соборній, 2 (чи 1, забув). Якшо йти з центру, то він перед мостом через річку, по праву руку. На вивісці пише «Автосалон музей „Владимир“».Вхід з протилежного боку.Графік роботи — з 11 до 19, але ми заходили майже о 21, і не було ніяких ознак того, що вони збираються закриватись :)

Барабанна установка стоять прямо навпроти входу. Всі барабани в хорошому стані, сідаєш і валиш, я був просто в захваті :). Якби я жив у Вінниці, то кожного дня ходив би сюди бавитись.Пластмасовий «Трабант» з книгою відгуків:Старий пожежний «Зіс», на ньому чомусь валялась купа різних духових інструментів. Теж можна пограти, якщо вміти. В музеї тісно, тому дешо не поміщається в мій неширококутний об’єктив.Всяка техніка часів Другої світової.Мужики-власники музею казали, що тут майже все на ходу. Взагалі, видно, які вони фанати своєї справи. Один мужик ремонтує фару в машині. Інший з любов’ю витирає якийсь програвач. Ше інший просто дивиться якийсь рок-концерт.Круті мужики, безумовно круті, хоч і трохи схиблені на радянщині.

Ровер з двигуном.Просто ровер, якийсь старий і гарний, правда, стан не дуже.В нього дивні гальма, колодка гальмує об протектор. Напевно, в ті часи ше не вигадали вібрейки.Колись все робили з любов’ю до деталей.Тачанка.Всякі мотоцикли. На багатьох є відповідні шоломи, можна одягати.

Мотороллер «Вятка»:Далі не таке вже й ретро. На вулицях таке ше можна побачити:Зсередини.Відпочиває малий:Білі шини, шик.І він тут теж є:Стенд з іграшковими машинками:

З авто-мото-вело це все, далі про фото-теле-радіо.

Різні друкарські машинки з різними розкладками.Таке чудо (джойстик дерев’яний!)І програмістська клавіатура :)Ціла купа різних грамофонів, патефонів, електрофонів, радіоприймачів, радіол, телевізорів.Радянський UI.

Супермонстр — телерадіола «Білорусь». Тут і електрофон, і радіо, і телевізор, і все, шо тільки можна придумати. Таке вдома мав певно тільки Брєжнєв і кілька його друзів.Кишеньковий радіоприймач «Гауя»:Матюкальник:Телефони.

В цьому є функція швидкого набору :)

Арифмометр «Фелікс». В універі нас вчили таким користуватись, але я забув, і не зміг перевірити, чи там все працює :)Ше таке:Наскільки я зрозумів, це апарати для всякого шаманства над фотографіями.Проектор і плівки до нього:

Бородатий мужик.Висоцький:Кілька гітар, багато акордеонів, ше якісь труби. Все на купу.

Музей займає маленьку площу, але тут стільки всього, шо улала.Цей «Москвич» ще чекає на те, щоб потрапити в музей:Якщо будете у Вінниці — обов’язково зайдіть сюди.

Шо ше є у Вінниці? Дуже круті трамваї. Їх місту подарував Цюрих.Вони гарні, чисті, зручні, з електронними таблами, зі смітниками всередині, з вай-фаєм, і взагалі, саме задоволення кататись.Отже, шо ше є у Вінниці? Мужик з Дойтером:Будинки:І будиночки:Євреї:Краса:Рибки:Гола дівка:Божевільні вчені:Якийсь фонтан:І завод Рошен:Загалом Вінниця крута. Як туристичне місто не дуже (поки шо), але жити там, певно, справді зручно.
26 серпня 2013 о 06:33