Жовтий синглспід

Велосипед, припаркований збоку будівлі

Вже трохи більше місяця, як в мене з’явився другий ровер. Трошки напишу про враження, як я його збирав, і про те, як їздиться на синглспіді після МТБ.

Синглспід чи фікс я хотів вже давно, а десь рік тому мені за печенько дісталась рама ХВЗ Спорт 75-го року народження. Але не трековий «Спорт», а шосейний, шось таке:

Велосипед, спираючись на стіну

Чомусь тоді я не заморочувався такою штукою, як розмір рами, просто взяв і почав збирати на ній ровер. І виявилось, що він для мене дуже довгий, принаймі з бараном, посадка була страшно незручна.

Велосипед, спираючись на стіну

Велосипед, спираючись на стіну

Можна було поставити замість барана міський руль, тоді посадка була би набагато коротша, але тоді це був би ровер просто для повільного елегантного катання, а ганяти на ньому вже би не вийшло. Ще в цій рамі мені не подобались дуже великі відстані між колесами і трубами, перетинки між задніми перами, і туфтовий чейнлайн.

Але потім від друга мені дісталась інша рама, крута і коротка, і з чудовим чейнлайном. Рама невідомого виробника, але не ХВЗ, а щось закордонне. Друг купив шосер на цій рамі в якоїсь бабці, а до того цей ровер був десь в Польщі, чи де (UPD: вже знаю, що це ZZR Romet Jaguar на трубах Reynolds 501).

Збирати ровер на новій рамі було задоволенням. Вийшло таке:

Велосипед, спираючись на стіну

Я думав, що вклався по бюджету в 1000 гривень, але тепер познаходив ціни всіх компонентів, які купував, і вийшло отак:

  1. Рама + вилка + каретка + рульова — 200 ₴
  2. Система ноунейм — 230 ₴
  3. Колеса ноунейм — 400 ₴ 
  4. Гальма Weinmann — 100 ₴
  5. Винос ХВЗ — 40 ₴
  6. Сідло Titec — 100 ₴
  7. Ланцюг KMC Singlespeed — 50 ₴
  8. Обмотка BBB — 130 ₴
  9. Гальмівні тросики, сорочки — 50 ₴
  10. Педалі Exustar — 65 ₴
  11. Гвинтики і гайки — ± 30 ₴
  12. Кермо, підсиділ, тукліпси, гальмівні ручки, гальмівні колодки — подарунки від друга.

Разом 1500 ₴. Це досить мало за дуже класний ровер. Всі компоненти гарно працюють.

Спершу я збирався доставити ще заднє гальмо, але коли приміряв його, то помітив, шо воно дуже псує вигляд ровера. Переднє теж псує, але зовсім без гальм це не вихід. А заднє гальмо — це треба тягнути гальмівний тросик через всю раму + чіпляти його якось за хомути до верхньої труби, бо в мене нема бонок на рамі. Тому ну до біса заднє гальмо. Але праву гальмівну ручку знімати не хочу, тоді не буде симетрії на кермі. Може буде так висіти, а може праву ручку теж до переднього гальма підведу :). Тоді можна буде загальмувати, навіть якшо лівою рукою я буду шось їсти, махати комусь або колупатись в носі. Бо зараз коли я знімаю ліву руку з керма, то лишаюсь без гальм, а це неприкольно.

В далеких планах — зібрати класні колеса, на якихось суперлегких і супержорстких ободах, і хочу втулку фліп-флоп, щоб пробувати фікс. Ше можна поміняти підсиділ на якийсь легший і гарніший, і систему. Може колись попробую булхорн замість барана. А ше я з самого початку, ше коли була синя рама, планував, що ровер буде або вишневим, або помаранчевим. Але тепер передумав малювати, він завжди буде жовтим.

В дуже далеких планах я збираюсь вкласти в цей ровер купу грошей, замінити всі компоненти на Campagnolo, зробити так, щоб ровер на цій рамі був просто божественним, супернадійним, легким і швидким.

Велосипед, припаркований на тротуарі

Велосипед, припаркований збоку будівлі

Автомобіль, припаркований на тротуарі

Велосипед, припаркований збоку будівлі

Тепер враження від їзди. З перших же ж оборотів педалями мене вразило, як він легко котиться :). Просто кайф. На МТБ я певно ше ніколи не відчував такої ефективності. Відчувається, шо набагато менше зусиль тратиться на різні тертя, а більше використовується власне для крутіння коліс.

Спершу я почувався на ньому невпевнено, було незвично з таким вузьким кермом, і незвично з такою важкою передачею, і що вона лише одна :). Але звик швидко. Після нього вже незвично було на МТБ сідати.

Важче рушати з місця, ну це зрозуміло. Важче на бруківці. На дрібній нормально, а на великій доводиться дуже сповільнюватись, б’є по руках, та й коліс і вилки шкода. Пекло і мука. Але, в принципі, на МТБ я теж ніколи не ганяв по великій бруківці.

Думав, що буде дуже важко виїжджати на гірки. Насправді ні. Передача в мене зараз 52/18. Трохи важко, але тільки трохи, наприклад, в парку Костюшка з першого разу виїхав. Ясно шо важче, ніж на МТБ, зате буду їздити на синглспіді і стану сильнішим.

Ше не звик, шо треба бути акуратним з колесами. Там, де на МТБ можна було валити не розбираючи дороги, на цьому ровері треба пригальмовувати і їхати акуратно, можна пробитись чи погнути ободи.

Тепер висновок. Чим синглспід кращий за МТБ для міста:

  1. Він їде легко. Ти раз крутнув педалі і вже летиш, таке відчуття після того, як пересідаєш з МТБ. Правда, під гору зовсім не легко. Але мені подобається валити на ньому під гору, я прям відчуваю, як стираються колінні суглоби стаю трошки залізнішим :)
  2. Він мало важить. Тягати по сходах чи ше кудись зовсім не проблема. Його навіть мізинцем можна підняти, пробував :)
  3. Він простий в обслуговуванні. Чим простіший ровер, чим менше там деталей, тим за ним простіше доглядати, це і так ясно.
  4. Він дешевий. Не так страшно десь лишати.
  5. Він гарний. Їду і отримую естетичне задоволення, і виглядаю як морозиво на паличці (: А люди задивляються, деколи підходять і шось питають про ровер.

З мінусів — треба їздити обережно. Все-таки у Львові з його туфтовими дорогами, з бруківкою, трамвайними коліями і тд, на МТБ можна їздити безпечніше і впевненіше.

Люблю цей ровер. Хоч свій старий GT теж люблю :). Але його колись продам, а це буде ровер на дуже довгий час.

UPD 03.05.2018: PedalRoom

Напиши коментар, трясця