Архів

Смішинки перших тижнів повномасштабної війни

Трохи сумно, саме тому нашвидкуруч розкажу вам кілька смішинок, які запам'яталися за лютий—березень цього року. Так би мовити, історії, які не обов'язково були смішними тоді, коли вони відбувалися, але тепер вже трошки смішні.

Прочитане-2020

Отже, сьомий рік поспіль пишу про те, шо хорошого чи поганого я прочитав впродовж останнього року. Список книг, оцінки, враження та вибрані уривки. Цього разу в мене вийшло вісім книжок, і чомусь майже всі — це всяка світова класика.

TransUkraine. Байкпекінг-перегони довжиною 1500 км

Кращими за довгі та важкі велозмагання можуть бути хіба шо довгі та важкі велозмагання з елементами мандрівки і пригоди. Типу шоб не просто фігачити день і ніч, випробовуючи себе фізично та морально, а ше й ночувати під зорями, робити собі запашне какао на пальнику і відбиватися від гадюк десь у лісі. Десь так я подумав, коли побачив анонс байкпекінг-перегонів TransUkraine . Організатори обіцяли маршрут довжиною 1500-1700 км із найпівнічнішої точки…

Прочитане-2019

Шостий рік поспіль пишу враження від книжок, прочитаних за останній рік. Всі попередні записи можна подивитись за позначкою «прочитане» . Дарма, шо цей запис треба було опублікувати ше в районі Нового року, час і мінімальне натхнення на писанину з'явились лише зараз, а краще пізно, ніж ніколи. Цього року лише шість книжок, і ше й майже всі російською, динаміка продовжує не тішити, але ж не все життя залишатись розумним і начитаним.

Париж—Брест—Париж 2019 на фотоплівці

Діло було в далекому 2015-му — взимку випадало ше хоч трохи снігу, голуби не були такими наглими, а люди в інтернеті тусувались на форумах, а не лише в фейсбуці. В той час я почав цікавитися марафонами, проїхав свою першу двохсотку , і якось вранці, почитуючи Веломакс з філіжанкою міцної кави в руці та запашною кубинською сигарою в зубах, наткнувся на тему про Париж—Брест—Париж — найдавніший і найбільш престижний веломарафон у…

Львів—Київ на синглспіді та на самоті (600 км за 35 годин)

Опишу враження від поїздки в Київ на велосипеді, 600 км за 35 годин (це враховуючи зупинки і сон; чистий час руху — 22 години). Відчуття, гм, нові і цікаві, досі я ніколи не їздив так далеко і тим більше сам. Це буде розповідь в основному просто про фізичні і моральні страждання, без красивих фотографій, веселих пригод і такого всякого.  П'ять років тому я так описував враження про перші в житті…

Навколо львівського аеропорту

Давно хотів проїхатись навколо аеропорту, бо крім можливості подивитись з різних сторін на сам аеропорт (шо вже дуже цікаво – там же ж, трясця, літаки літають), можна ше й спробувати дослідити потенційно цікаві об'єкти, яких навколо багато: якесь паливне сховище, покинутий готель «Тустань», руїни військової бази А-1544, завод ЛОРТА, стоянка автобусів АТП №1, військові гуртожитки, залізнична станція Скнилів, авіаційно-ремонтний завод, стоянка військових літаків, асфальтний завод, база ВПС, метеостанція, пожежна частина…

Прочитане-2018

Стандартний щорічний запис із враженнями від прочитаних книжок, їх оцінками, короткими цитатами і тд. Цього року в мене з натяжкою вийшло лише 11 книжок. В 2014-му було 23, в 2015-му — 17, у 2016-му і 2017-му по 8. Цього року число ніби більше, ніж в останні роки, але насправді я продовжую деградувати :)

Кіпр в бомж-режимі

Розповідь про вересневу мандрівку на Кіпр. Ми були там тільки 4 з половиною дні, але встигли побачити море, гори, кактуси, каньйон, гірських козлів, шоколадних греків і ше багато всякого цікавого. Ночували на райських пляжах, звичайних пляжах, смітниках і просто де випадало. В принципі бомж-режимом це можна назвати тільки з натяжкою, на одну людину мандрівка обійшлась десь у 170 € (приблизно 5.5 тисяч гривень), тому це скорше «комфортний бомж». Розповідь не…

Ниття про нежиттєздатний дизайн

Деколи мені доводиться верстати сайти, і деколи навіть багато. І якось я усвідомив, шо мені майже ніколи не випадало працювати зі справді професійним веб-дизайнером (не скажу, шо я сам професійний чи хоча б хороший програміст… але зараз про дизайнерів). В мене є враження, шо дуже багато веб-дизайнерів працюють тільки на красиву картинку, і не думають, як їхній дизайн виглядатиме в реальному житті. Це погані веб-дизайнери, і вони роблять погані дизайни.…

Більше не жовтий синглспід. Cinelli Tutto

Рівно чотири роки тому я зібрав собі жовтий синглспід , і ось настав час міняти ровер. Шкода, але жовтий синглспід почав мене підводити, але це не дивно, рамі вже під 40 років, вона і до мене пройшла довгий шлях, а потім ше в мене багато чого пережила, всякі марафони, кур'єрство, аварії, зими, ліси, поля, бруківку і ше багато такого, до чого життя не готувало цю благородну шосейну раму.  Пару раз…

Рецепти і випробування спеціальних тортів для кидання в пику

Торт в пику — це мегакрутий і несподіваний подарунок, і завжди доречна штука на будь-якій гулянці. Тим не менше, коли кілька років тому я захотів зробити такий торт другові на день народження, то не знайшов в інтернеті ні рецептів, ні навіть ніяких рекомендацій. З того часу ніякої інформації так і не з'явилось, хоча вона потрібна, бо хороший торт в пику — це насправді далеко не так просто, як здається, а…

Збірка питань зі співбесід на вакансію Middle JavaScript розробника

За останній рік я пройшов 12+ співбесід на вакансію Middle JavaScript розробника в різноманітних компаніях, від гігантських гігантів до крихітних стартапів. Вирішив зібрати список питань, які мені задавали на цих співбесідах. Ше трохи питань підкинув мій друг Макс Козак . Має бути корисно тим, хто хоче підтягнути свій рівень до мідла, освіжити якісь речі в пам'яті, або тим, кому треба співбесідувати мідлів. Загальне Основи JS Node.js Front-end Бази даних Передача…

Велике оновлення сайту

У вигляді блогу цей сайт існує вже майже 5 років (див. «Привіт, світ» ). Весь цей час він працював на маловідомому двигуні під назвою Mosquito Bloody Mary , написаному на PHP одним чуваком з Росії . У 2013-му цей двигун вже був трохи застарілим (останнє оновлення вийшло ше в 2010-му), але тоді я вибрав його, бо він був легеньким, аскетичним і вже знайомим для мене, колись ше в 2009-му в…

Прочитане-2017

Як і в минулі три роки, пишу враження про все прочитане за останній рік. В 2014-му за рік в мене було 23 книжки , в 2015-му вже 17 книжок , в 2016-му лише вісім книжок . Цього року знов вісім, але три з них — це дуже короткі дитячі книжечки з однієї серії, тому я би їх зарахував як одну, і виходить, шо насправді я прочитав десь п'ять книжок. Мало,…

Як поставити звукознімач на укулеле (чи акустичну гітару)

Круто мати укулеле, а ше крутіше мати укулеле, яке можна підключити до підсилювача, ефектів, чи просто пограти напряму в звукову карту комп'ютера. Я ні укулеле не маю, ні грати не вмію, але звукознімач поставити спробував. На перший погляд здавалось, шо це дуже просто і там нема шо робити − просвердлив два отвори і готово. Насправді це досить напряжно і є купа нюансів, де можна натупити.

Місто-привид Орбіта, Чигирин, Суботів і Холодний Яр

Кілька днів тому ми вернулись з дводенної мандрівки в Черкаську область по цікавому маршруту через покинуте місто Орбіта, збудоване колись для працівників так само покинутої Чигиринської АЕС, і через круті історичні місця — Чигирин, Суботів і Холодний Яр . В Холодний Яр мені захотілось ше дуже давно, коли прочитав книжки «Чорний Ворон» Шкляра і «Холодний Яр» Горліс-Горського. Там розказувалось про Холодноярську Республіку ; крім того, тут була купа інших цікавих…

Новий рік на вокзалі з бомжами

2015-ий рік я цілеспрямовано зустрічав на Львівському залізничному вокзалі. Новий рік — це напевно єдине у світі подія, яке заставляє людей по всьому світу в один і той самий момент часу думати приблизно те саме і робити приблизно те саме. Збираються друзі, сім’ї, хтось в хаті, хтось десь в горах, хтось їде за кордон, і всі святкують. В один і той самий день і одну і ту саму хвилину (ну,…

Прочитане-2016

Як і в минулі два роки, публікую список прочитаних за останній рік книжок, враження від них, коментарі, оцінки і короткі цитати.

Берлін, Дрезден і все, шо по дорозі

ТУПІНГ , у, чол . Дія за значенням тупити . Чоловік він був не вельми тямовитий — у тупінгу йому рівних не було. (Микола Шеремет, Дружбою.., 1954, 25); Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 463. ТУПИТИ , туплю, тупиш, недок., перех . Робити дурниці, діяти нерозумно. — Чіпко! — гукнув Лушня. — Чи ти, бува, не збожеволів? Якого ти бісового батька тупиш? (Панас Мирний, I, 1949,…

Осінній острів Джарилгач

Цього літа я шукав, куди б то поїхати на Чорне море з наметом, так, аби було більш-менш дико, без купи людей, парасольок, хачапурів і пахлави. І тут знайомі розказали про Джарилгач. Раптово виявилось, шо крім Зміїного, в Чорному морі є і інші українські острови . Ніколи не перестану дивуватись, скільки в Україні є різноманітної крутизни. Ми почитали про острів в інтернеті, зібрались і поїхали. Тепер теж є шо розказати.

Па, універ. Оцінки викладачам ЛНУ

Після закінчення універу можна нарешті написати все, шо я думаю про своїх викладачів, підвести якийсь підсумок. Цікаво зараз порахувати, скільки викладачів в мене було, які були предмети, згадати, шо з цього всього було занудно, шо було корисно, і тд. За 5 років навчання — 4 роки бакалаврату (кафедра програмування) і 1 рік незакінченої маґістратури (кафедра інформаційних систем) — в мене було 63 предмети (не рахуючи всякі там обчислювальні/навчальні/педагогічні практики) і…

«Пишу код за їжу». Маленький бомжацький досвід

Якось я побачив в інтернеті картинку чувака з табличкою «Will code for food», стало цікаво зробити таке саме, подивитись, як люди будуть реагувати на таку табличку. Крім того хотілось, шоб набундючені пафосні програмісти, які це побачать, трохи опустили свої задерті програмістські носи. Тому я вдягнув старий потріпаний одяг, трохи повимазувався брудом з ровера, зробив сумне лице і сидів ось так в центрі Львова десь півтори години. Далі якісь висновки.

Прочитане-2015

Як і минулого року , пишу свій список прочитаних за рік книжок з оцінками, коментарями і цитатами. Цей рік в мене вийшов біднішим, ніж 2014, тоді було 23 прочитаних книжки, і 4 з них отримали по 5 балів, а цього року я прочитав тільки 17, і найкрутішу оцінку отримали тільки троє. І з цих 17 чотири такі короткі, шо їх можна навіть не рахувати, коротше, халява :) Далі список книжок,…

Про аллейкет, «Точку зору» (Line of Sight) Лукаса Брюнеля і тд

Десь півроку тому я побачив 10-хвилинну короткометражку «Road Sage» про аллейкет — вуличні перегони на роверах, які ше в 90-их роках почали організовувати велокур’єри. Мене просто капець як вразило, я дуже зацікавився, почав багато читати про аллейкет і все, що з цим пов’язане. Про культуру велокур’єрів в різних містах, про історію аллейкету, різні звіти, і про Лукаса Брюнеля, про якого буде далі.

Місяць на гречці

Останнім часом стали популярними експерименти, коли люди на деякий час відмовляються від якихось речей, обмежують себе, випробовуючи силу волі і тд. Наприклад, на місяць відмовляються від м’яса, солодкого, чи від кави. Але це нітрохи не сурово. Я подумав, шо було би цікаво зробити трохи навпаки, і не відмовитись від чогось одного, а дозволити собі лише шось одне. Лише якусь одну страву. Ось це було б сурово. Тому від завтра цілий…

Львівська двохсотка 2015

200 км їхав вперше, тому букв буде багато :) Якшо коротко, то все дуже сподобалось, хоч і було трохи сумних моментів. Час в протоколі 9 годин 28 хвилин.

Час лікує

Важко втрачати близьку людину. Це напевно найгірше, що може статись з тобою в житті, гірше навіть ніж твоя смерть, бо твоя смерть тебе ж не хвилює. Ти починаєш згадувати все хороше пов’язане з тією людиною і шкодувати через шось погане, і що його вже не зміниш, це жахливо. Кожного дня ти тільки і думаєш про цю смерть, за маленькими винятками, коли тебе хтось чи шось відволікає. Лягаєш спати і знову…

Три дні без води

Це запис не про Водоканал, а про цитату з книжки. В «Мартіні Ідені» Джека Лондона є такий момент: Брісенден розповів Мартінові, що якось три дні навмисне не пив води, щоб зазнати блаженства від заспокоєння спраги. Стало цікаво відчути таке блаженство, і взагалі перевірити, чи будуть якісь чудові відчуття, коли я після трьох днів без води нарешті вип’ю горнятко. А ше було цікаво, чи взагалі я протягну три дні без пиття,…

Як самому робити меблі з ДСП

Хочу тут розказати про свій перший досвід мебельщика :). Виявляється, в Новій лінії (як і в більшості великих будівельних гіпермаркетів) є така штука, як форматно-розкрійна дільниця. Там займаються порізкою ДСП, ДВП, фанери. Шо це означає — можна не купувати готові магазинні меблі, де маленький вибір, і не замовляти меблі в майстрів, а самому щось спроектувати, принести в Нову лінію розміри деталей, вони поріжуть, а далі самому збирати з цього меблі.…